Posted by admin On Styczeń - 8 - 2017 Komentowanie nie jest możliwe

Producenci kosmetyków od zawsze ścigali się w odnajdywaniu coraz to bardziej nowatorskich, „perfekcyjnych” przepisów i upowszechnianiu jeszczebardziej kuszących i ekscentrycznie obwoływanych pierwiastków składowych. Maraton ten przywiódł jednak do skutku takiego, że każdego dnia na swą zewnętrzną powłokę kładziemy krocie szkodliwych związków. Sporo z nich na przestrzeni lat okazało się szkodliwymi dla zdrowia. W negacji do tego postępowego biegu kształtuje się coraz tłumniej uznana kosmetyka naturalna.

Czym odznaczają się kosmetyki naturalne?

Od kilkunastu lat obserwujemy trend opierający się na występowaniu w specyfikach pielęgnacyjnych związków wynikłych z roślinnego ekosystemu. Wielokrotnie bywają to półfabrykaty doskonale nieobce naszym babciom. Drugą młodość przeżywają naturalne produkty, jak wosk pszczeli olej lniany i tym podobne zioła, czy glinki. Jak grzyby po deszczu kształtują się również marki oferujące absolutnie organiczne kosmetyki, to znaczy takie, w których formule nie znajdziemy żadnych chemicznych surowców.

Które rodki naturalne opłaca się nabyć i ze względu na co?

Wiele kobiet obserwuje korzystne skutki i decyduje się absolutnie przejść na kosmetyki naturalne. Od czego zainicjować, by sprawdzić, czy ekologiczne wyroby pielęgnujące są dla nas trafione? W każdym razie można wypróbować ekologiczne, masła do pielęgnacji i złuszczający scrub do ciała. Tego typu produkty stają się coraz popularniejsze i coraz łatwiej można wejść w ich posiadanie. Jest możliwym też zabrać się za ich samodzielne wykonanie. Organiczne masło do ciała złożone z masła kakaowego lub shea to wspaniały podarunek, w szczególności na zimowe dni. Naturalny scrub do ciała to również doskonały wyrób na początek. Wytworzony samemu, na przykład z mielonej kawy czy cukru z adnotacją soku z aloesu i oleju arganowego połączonego z sokiem z kokosa wyniesie nas tyle co nic, a spisze się wyśmienicie, zapewniając wyjątkowo gładką i jadwabistą skórę.

Jak nie wpaść w marketingowe sidła?

Zaczynając historię z kosmetyką organiczną dość prosto jest wlecieć w jedną z zasadzek stawianych przez wytwórców. Duża grupa opakowań na sklepowych półkach atakuje oczy wyrażeniami w stylu „eko” czy też „natural”, jednak najczęściej są to zabiegi marketingowe. Powinnniśmy koniecznie czytać składy interesujących nas preparatów. Dobrze jest też podszkolić się, przykładowo korzystając z sieci, dowiedzieć się, jakie składniki są naturalne a przy tym dobroczynne, a jakie niekoniecznie zdrowe.

Zobacz więcej na
kosmetyki naturalne

Pozostałe artykuły tematyczne:

Comments are closed.