Skip to main content

Przeciętna osoba, która miałaby wyjaśnić pojęcie – „flizowanie” nie będzie w stanie tego zrobić. Zasadniczo nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest to coś, czym tak naprawdę zajmuje się tylko fachowiec.
Flizowanie – co to takiego.
Flizowanie tak naprawdę to nic innego jak tylko odpowiednie układanie kafelek, kafli lub płytek w łazienkach. Często ten typ prac jest mylony z bizotowaniem, które tak naprawdę oznacza przycinanie kafelek (ścinanie ich) do kąta 45 stopni. Flizowanie więc to tylko układanie kafli w taki sposób, aby klient stwierdził, że mu się podobają.
Fantazyjne wzory.
Klient ma więc możliwość wybrać fantazyjne wzory, które będą się świetnie prezentować w każdym pomieszczeniu. Często tę technikę stosuje się w łazienkach, aby je nieco powiększyć. Dobrze dobrane wzory są w stanie znacznie powiększyć przestrzeń. Do tego dochodzi kolor i lustra. Łazienka tego typu może więc być bez większych przeszkód optycznie powiększona.
Dobrze się zastanów.
Zanim człowiek zdecyduje się na flizowanie powinien dobrze zastanowić się na kompozycją kafelek. Nie jest bowiem wcale tak łatwo dobrać kafelki w ten sposób, aby świetnie wyglądały. Nieraz wydaje nam się, że coś będzie się dobrze prezentować a kiedy przyjdzie co do czego okazuje się, że wzór niekoniecznie będzie pasował. Flizowanie niekoniecznie musi też mieć miejsce we wszystkich pomieszczeniach. W niektórych przypadkach lepiej jest kiedy nie dostrzegamy żadnych wzorów. Nadają one bowiem całkowicie inny charakter pomieszczeniu. Flizować nie możemy więc wszystkich pomieszczeń. Najlepiej sprawdza się to w łazienkach, na kafelkach ściennych.